Märkused ratastooli kasutamisel

- Nov 30, 2017-

1, hoolitsege. Takistuste sisenemisel ja sealt väljumisel või tõkestamisel ei tohi ratastooli takistustega takistada (suurem osa eakatest on osteoporoos ja haavatavad).


2. Pöörake ratastooli, õpetage ratastooli käsipuude hoidvat patsienti, proovige istuda nii kaugele kui võimalik, ärge laske end edasi ega pääse ise, et mitte langeda vajadusel turvavöö.


3 Väikeste eesmiste ratastoolide tõttu võib väikeste takistuste (näiteks veeris, väike kraavi jne) korral kiirelt liigutada, mis võib põhjustada ratastoolis järsku peatumist, mis viib ratastooli või patsiendi kallutamise juurde ja põhjustab haiget patsient. Ratastooli kallutamine peab olema ettevaatlik, vajadusel saab seda kasutada pärast tõmbetõusu (suurema tagaratta tõttu, suurem takistus tõusta).


4, Ratastooli allamäge vajutades peaks kiirus olema aeglasem, õnnetuste vältimiseks peaks patsiendi pea ja selja tagakülg olema ja randuma rööpad.


5, jälgige alati tingimusi. Alampeatuse ödeemi, haavandite või liigesevaluga patsiendid võivad pedaali tõsta, pehme padjaga varjatud.


6, hoida soojas, kui ilm on külm. Pane kattematerjal otse ratastoolile, aga kasutage ka patsiendi kaela ümber asuvat tekki, kusjuures tihvtid on fikseeritud samal ajal käte ümber, randme külge kinnitatud tihvtid ja seejärel ülemine keha ümber. Võtke oma kingad ära ja katke oma alajäsemed ja jalad kattega.


7, Ratastooli alati tuleb kontrollida, regulaarselt lisada määrdeaineid, hoida heas seisukorras.


Paari:Millised eakad vajavad ratastooli? Järgmise:Millist ratastooli kasutab eakad inimesed?