Mootorrataste ratastoolid

- Aug 20, 2018-

Elektriliselt töötava ratastooliga, mida tavaliselt nimetatakse "toitekäru "ks, on ratastool, mis lisaks sisaldab raame ka patareisid ja elektrimootoreid ning mida reguleerib kas kasutaja või kaasautor, kõige sagedamini käetoe abil paigaldatud väikese juhtnupuga või raami ülemine tagaosa. Kasutajad, kes ei saa käsitsi juhthoovat juhtida, võivad peakomplektid, lõualuukus olevad juhtkangid, pistikupesade regulaatorid või muud spetsiaalsed juhtimisseadmed võimaldada ratastooli iseseisvat tööd. Üle 10 miili / 15 km pikkused vahemikud on tavaliselt saadaval tavalistel patareidel.

Toiteköögid jagunevad tavaliselt nende juurdepääsuvõimalustega. Siseruumides tohib ainult usaldusväärselt ületada täiesti lamedaid pindu, piirates neid kodumajapidamistes. Siseväljak on vähem piiratud, kuid sellel võib olla piiratud ulatust või võimet tegeleda nõlvade või ebaühtlate pindadega. Välisriistariba on võimekam, kuid sellel on endiselt väga piiratud võime pöörata maastikku. Väga vähesed erialased disainilahendused pakuvad tõelist piiriülest suutlikkust.

Elektrilised toolid on ligipääsetavad ratastoolide valikutega, sealhulgas need, mida on raske paigaldada käsitsitoolis, kuid millel on märkimisväärne lisakaalu puudus. Kui ultra-kerge käsijuhtimisega tool võib kaaluda alla 10 kg, võivad suurimad välistingimustes võistlejad kaaluda 200 kg või rohkem.

Väiksema võimsusega toolidel on sageli neli ratast, esi- või tagarattavedu, kuid suurtel välistingimustes kasutatavatel kujunditel on tavaliselt kuus ratast, väikesed rattad esi- ja tagaosas ning mõnevõrra suuremad jõusurve keskel.

Roolivõimendiga ratastool on hiljuti arendatud, mis kasutab tavapärase jäika käsijuhtimise raami ja istekohta, asendades samal ajal standardsete tagarattad sama suurusega ratastega, mis sisaldavad jaotureid patareisid ja aku jõulisi mootoreid. Ujuv velje disain mööda kasutaja poolt avaldatavat survet tõmbab ja aktiveerib mootoreid proportsionaalselt, et anda võimsust. Selle tagajärjeks on käsijuhtimise mugavus ja väike suurus, pakkudes mootoriga seotud abi rohkete ja ebaühtlaste maastike ja järsude nõlvade korral, mis muidu oleksid keerukad või võimatu liikuda, eriti piiratud ülemise keha funktsioonidega inimestel. Kuna ratastel on tingimata kaalulangus, on tihti võimalik vahetada neid standardsete ratastega, et need vastaksid ratastooli suutlikkusele praeguses tegevuses.


Paari:Kerge kaal ja kõrge hinna ratastoolid ja rasked, kokkuklapitavad terasest ratastoolid Järgmise:Ratastoolid lükates ja kallutades