Puuetega jalutajate kasutamine

- Oct 15, 2019-

Isik kõnnib nende esiosa ja külgi ümbritseva raami abil ning käed pakuvad täiendavat tuge, hoides neid raami külgede ülaosas. Tavaliselt võetakse kõndija üles ja asetatakse kasutaja ees lühikese vahemaa taha. Seejärel kõnnib kasutaja selle juurde ja kordab seda protsessi. Rataste ja libisemise korral võib kasutaja lükata käija ette, mitte vastu võtta. See muudab kõndija kasutamise hõlpsamaks, kuna kasutaja ei vaja käija tõstmiseks käsi. See on kasulik neile, kellel on vähe käe tugevust.


Jalutajat kasutavad sageli need, kes taastuvad jala- või seljavigastustest. Tavaliselt kasutavad seda ka inimesed, kellel on probleeme kõndimisega või kergete tasakaaluprobleemidega.


Sellega on seotud ka poolkõndija, umbes poole tavapärasest kõndijast suurem kõndija, mis on mõeldud kasutamiseks inimestele, kelle osavus on piiratud või puudub ühes käes. Need jalutajad on stabiilsemad kui neljarattalised (nelja maapinnaga puudutatav kanep, mitte üks), kuid neid ei soovitata kasutada traditsiooniliste jalutuskäikudena.


Paari:Rollaatorid Järgmise:Majutusasutuse kahmitseja tööriista